LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Mapa.png

Jak jezdíte na své dovolené k moři? Jedete nonstop do místa určení se zastávkami na kávu a čůrání nebo jedete přes noc, kdy děti spí, abyste měli na řízení „klid?“

Co kdybyste letos jeli k moří pomaleji a cestou zažili ještě extra dávku zážitků a poznali turisticky zajímavá a oblíbená místa?

Máme pro vás pár tipů, co cestou k moři vidět.

A vlastně to vůbec nemusí být cestou k moři…

Test NestBox.jpg

Možná znáte pohádku Koloběžka první - oblečená/neoblečená apod. V tomto testu se dočtete velmi praktické zkušenosti z první větší cesty obytňákem/neobytňákem. Fordem Tourneo Custom ve výbavě Titanium s vestavbou od Nest By Egoé.

Protože nebylo mnoho času a letošní léto přišlo o něco dříve, rozhodli jsme se otestovat Forda 1000 km jízdou na Istrii - do FKK kempu Valalta poblíž Rovinje. Jeli jsme tři - já Pavel, žena Adéla, 4 a třičtvrtě letá Emička. Na těch 3/4 si dost zakládá ;-)

IMG_20190427_085652.jpg

O předčarodějnickém víkendu jsme díky https://www.carado-caravan.cz/ mohli otestovat obytnou vestavbu Carado Vlow V601. Jednalo se o zcela nový vůz právě dovezený z továrny - najeto měl pouhých 1200 km.

Co mělo být cílem testu? Náš karavaningový život zatím okusil "pouze" alkovny, polointegrály, integrály a také vyndávací vestavbu od NestByEgoe. Nikdy jsme neměli příležitost zažít na vlastní kůži vestavbu, která je obvykle ve všech směrech menší, ale naopak větší než řešení s NestByEgoe a jedná se o zcela plnohodnotný obytňák včetně WC i sprchy. A okukování na veletrhu je skoro k ničemu - prostě je potřeba to zažít alespoň na 2 noci.

Kola.jpg

Není nad osobní zkušenost. A proto jsem si i já (manžel své manželky) sedl na elektrokolo, abych zjistil, jaká to bude jízda.

Do tohoto testu jsme se obvykle setkávali s dvojicí, kde muž cyklista půjčí pro svoji ženu - občasnou cyklistku - elektrokolo a spolu si pak na pohodu někam vyrazí.

Ale abychom nezaváděli diskriminaci - proč by na elektrokolo nemohl sednout také muž ;-)

IMG_20180510_123834.jpg

Příprava na cestu

Jako obvykle nebylo na přípravy moc času. Nakonec nevadí. To je jedna z výhod karavaningu. Obvykle se do Polska jezdí k Baltu, nás však lákala polská města - zacílili jsme na Wroclav a Krakow.

Tedy středa po práci rychlý nákup, sbalení věcí dle check-listu, naložení kol a příprava hotová. Ráno se pojede.

AU.jpg

Proč se hnát jen za mořem do Chorvatska, když je možné si cestu zpříjemnit v Rakousku.

Hnát se 1000 km k moři a v nejhorším případě v turnusových dnech pátek až sobota je sebevražda. Obytňákem se dá vyrazit kdykoliv a zastavit, kde se nám chce.

Tedy jedeme klasickou trasu Liberec - Praha - Č.Budějovice - Linz. Mezi Linz a Graz je možné odpočít na Hohentauern. Příjemná lyžařská vesnička asi 1500 mnm.

110719-dovča1 065.jpg

 

Zásadní zkušenosti z této cesty. Sledujte předpověď počasí a 10 dnů k Atlantiku a zpět je dost málo.

Typický začátek této dovolené. Hledáme v květnu obytňák na červenec. Nikde nic. Nakonec jedu z Liberce pro poslední volný kousek až do Teplic.

Co vše Vás může příjemně překvapit, když vyrazíte na lyže do Tater?

  • Cesta - vzdálenost, náklady a pohodlí
  • Skiareál - velikost, ceny, fronty, služby
  • Jazyková bariéra

Cesta na lyže.

Do Tater například z Liberce je to překvapivě blízko. A navíc máte dvě různé varianty cesty. První varianta je "česká" - většinou po běžných silnicích 1.třídy, trochu po dálnicích. Druhá varianta je "polská" - větší část po nových a velmi pohodlných dálnicích.

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.