LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Rakousko a Chorvatsko 2016 září

AU.jpg

Proč se hnát jen za mořem do Chorvatska, když je možné si cestu zpříjemnit v Rakousku.

Hnát se 1000 km k moři a v nejhorším případě v turnusových dnech pátek až sobota je sebevražda. Obytňákem se dá vyrazit kdykoliv a zastavit, kde se nám chce.

Tedy jedeme klasickou trasu Liberec - Praha - Č.Budějovice - Linz. Mezi Linz a Graz je možné odpočít na Hohentauern. Příjemná lyžařská vesnička asi 1500 mnm.

Obytka se nechá na parkovišti, vyndají se kola a šup do lesů. Vede tam i nějaká cesta (pro auto mýto) někam na kopec asi 2000 mnm, bohužel jsme se už na kole při západu slunce neodhodlali. Snad příště. Po návratu z kola si vaříme v obytce a přijde jakási paní v kroji, že kemp je 2 km. Pochopil jsem, že nás tam přes noc vidět nechtějí. Je to jejich vesnici, toto je lepší respektovat. My ale měli ještě dost energie, tak jsme frčeli dál a přespali ve Slovinské Ptuji u Lidlu :) Ráno čerstvé pečivo - mňam.

V klidu pokračujem k trajektu na ostrov Rab. Běžný chorvatský zmatek při naloďování přežijeme a už si plujeme. Za 20 minut zase z trajektu a uháníme přes celý Rab do Loparu - je tam velmi pěkný kemp. V čem je ale naprosto speciální - mají tam samostatnou budovu s dětskými WC, umyvadly a sprchami. Vše v mini provedení jak pro trpaslíky. Malé děti jsou naprosto nadšené a jinam nechtějí chodit. Kempová pláž je (rajská) je trochu trapná - děsně mělká, dost lidí, pouze textil. To není pro nás, bereme kola a už se hrabeme do kopečků a pak zase dolů a trochu i neseme po kamenech - našli jsme naprosto úžasnou pláž Stolac - 100% nuda - ráj na zemi :) Pěšky se dá dojít na asi 200 m vzdálený ostrůvek. Dokonalé místo pro ježdění na paddleboardu. No nechtělo se nám domů.

Ještě můžeme doporučit "cyklovýlet" na kopec Kamenjak - převýšení asi 500 m, místy stoupání 18%. Vezměte si opravdu dost vody.

Po pár dnech musíme domů, využijeme druhý trajekt - delší cesta - více peněz - skončíme na ostrově Krk. Asi lepší hodinu sedět na lodi, než dvě hodiny jet autem, pravá, levá, pravá, levá :) Poté kolem Rijeky a přes Il.Bystricu k Villachu. Před Salzburkem hodláme odbočit na Obertauern. V centru to vypadá trochu jak v LasVegas - nějak moc heren. U lanovek je větší klid - ale všude mají značky - zákaz stání 22-6 hodin. Nechce se nám to pokoušet a jedeme asi 20 km na blízký Stellplatz - perfektně vybavený - moc hezké místo.

Salzburg je úžasně, krásné, docela malé město. Projeli jsme ho nakole. Mají tam pár podivných placených parkovišt, kam nesmí obytky. Tak jsme prostě zaparkovali u místních paneláků asi 500 m dál. Vždy se dá s obytkou dobré místo na parkování najít.

A potom frr rdomů.

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.