LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Prodloužená cesta k moři

Mapa.png

Jak jezdíte na své dovolené k moři? Jedete nonstop do místa určení se zastávkami na kávu a čůrání nebo jedete přes noc, kdy děti spí, abyste měli na řízení „klid?“

Co kdybyste letos jeli k moří pomaleji a cestou zažili ještě extra dávku zážitků a poznali turisticky zajímavá a oblíbená místa?

Máme pro vás pár tipů, co cestou k moři vidět.

A vlastně to vůbec nemusí být cestou k moři…

1.zastavení MODRAVA

Modrava je malá obec na Šumavě, cca 170 km od Prahy, kousek od Kašperských Hor s krásným hradem Kašperkem, a co bys kamenem dohodil je to do Německa. Na Modravě a v okolí, jakož i na celé Šumavě, najdete spoustu kempů. Ty nás ale teď nezajímají. Chceme se tu jen zastavit, projít se, najíst se – třeba v úžasné restauraci U všech kukaček, přespat a jet dál. K přespání je ideální hlavní parkoviště přímo v centru Modravy. Bývá tu přes noc více obytných vozů a za 24hodinové stání zaplatíte 100 Kč.

2.zastavení ACHENSEE

Zhruba 360 km od Modravy je nádherné jezero Achensee s přilehlým malebným městečkem Maurach. Jezero se bohužel nedá celé objet na kole, nicméně výšlapy do hor stojí určitě za to. Cenově přijatelný kemp v blízkosti jezera je Karwendel Camping, kde Vás velice milá paní majitelka ubytuje snad vždycky (bohužel přenocování na parkovištích u jezera je značkami zakázané).

3.zastavení LAGO DI GARDA

Po 250 km od Achensee dojedete do jiného světa. I když zrovna nejste surfaři, horolezci, lezci, zkrátka žádní vyznavači adrenalinových sportů, Lago di Garda určitě stojí za vidění. Zejména na severní části jsou nádherné pohledy jak na jezero, tak na hory, které ho svírají. A právě zde na severu je také malebné městečko Arco s úžasným kostelem, výbornou gelaterií a hradem, čnějícím nad městem. My jsme neměli žádnou rezervaci v kempu, ale stála při nás štěstěna a mohli jsme tak zkusit nefalšovaný surfařský kemp Al Porto v městečku Riva del Garda. Kemp byl s bazénem, což se vysloveně hodilo, neboť teplota vody v jezeře byla asi 12°C.

Pokud by někomu byla snad zima, stačí si na kole vyjet na místní "kopečky" - jezero je 90mnm, po pěkných asfaltkách není problém vystoupat nad 1500mnm.

4.zastavení VERONA

Romantika jak vyšitá pouze 88 km od jezera. Kromě nejzachovalejšího amfiteatru nesmíte minout ani Juliin balkon, spoustu kavárniček, zmrzlináren a restaurací, nabízejících všechny italské speciality. Nedaleko centra - pěší chůzí asi 15 minut, je poměrně velký Stellplatz, na kterém jsme původně chtěli spát, nakonec jsme zde jen zaparkovali a prošli město. Vedra nás dohnala k moři dříve.

5.zastavení - CÍL - VALALTA

Šílených 370 km (z toho asi 40 km v omezení, kde snad staví třetí pruh dálnice - tedy moc pracujících vidět nebylo) z krásné Verony nás dělilo od Ráje na Zemi. Naturistický kemp s luxusním zázemím, množstvím restaurací, sportovních možností, bazénů se slanou i sladkou vodou, obchůdkem, ale především nádherným čistým mořem. Kdo není válecí typ, vezme kolo a jede do Rovinje, k Limskému zálivu, do Vrsaru nebo do Bale. Kdo je normální, kochá se, cachtá se a večer vyhlíží delfíny.

Cena za pitch je v sezoně trochu brutus, ale rozhodně stojí za to!

1Modrava.png 2Achensee.png 3Achensee.png
4Achensee.png 5Achensee.png 6Garda.png
7Garda.png 8Garda.png 9Arco.png
10Verona.png 11Valalta.png 12Valalta.png
13Valalta.png 14Valalta.png 15Valalta.png

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.