LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Podzimní krásy v obytném voze - jak se něco naučit a ještě na tom vydělat?

Podzim vůbec neznamená konec karavaningu. Naopak, podzim nabízí mnoho výhod, pravda existují i určitá omezení či rizika. Vše najdete v tomto článku.

Jaké výhody podzim umí nabídnout?

Ač se to nemusí na první pohled zdát, je to počasí. Pravda, může i zapršet, není takové teplo. Ale právě to, že již nejsou horka, je pro mnoho cestovatelů velká úleva.

2krajina.jpg Krásy podzimu v obytném voze

A to, že v noci může teplota klesat i k bodu mrazu, není pro obytný vůz žádný problém - automatické propanové vytápění ve spojení s termostatem a kvalitním zateplením vozu Vám zajistí absolutní tepelnou pohodu. A není snad krásnějšího pocitu, než když se z výletu, kde mohlo být i sychravější počasí, vrátíte do vyhřáté obytky. A přitom není nutné se z výletu vracet domů, přespíte téměř kdekoliv.

Další úžasná výhoda podzimního počasí je velmi ostrý výhled - v létě Vám výhled může kazit obvyklý opar, na podzim můžete vidět i více než 100 km na horizont.

A ty podzimní barvy - prostě krása - listí jde do barev, zapadající sluníčko, kombinace s ranní mlhou - mohou Vás potkat neopakovatelné výhledy přímo z pohodlného lůžka obytného vozu.

Další úžasnou výhodou podzimu je ubývající počet turistů. Ve městech, na památkách, na hradech, v kempech. Mnoho z nás se musí po dovolené vrátit ke své práci a nemá mnoho času na výletování. A proto právě Vy můžete využít této cestovatelské pohody.

Kromě menšího počtu cestovatelů Vám kempy nabídnou lepší mimosezónní ceny. A samozřejmě i půjčení obytného vozu je za velmi příznivé ceny. Můžete ušetřit i tisíce Kč za den.

Pokud Vás kempy moc nelákají, v souvislosti s menším počtem cestovatelů, je možné snadněji nocovat na divoko.

Jak správně v obytném voze bydlet? Vyžádejte si náš článek.

Možná si pohodlně vystačíte s nabídkou stellplatzů. Dva tipy. Například pro cestování na Děčínsku - krásný stellplatz Sněžník. Viz obrázek.

Nebo při cestě do Rakouska úžasní lidé provozují Gasthof společně se stellplatz poblíž dálnice Linz-Graz - viz https://www.draxlerhaus.at/. Z jejich jídelníčku rádi doporučíme famózní špecle :-)

Jaká omezení nebo rizika Vás mohou potkat na podzim

Ano, někdy může počasí i zklamat. Nebo komplikovat život. Pozor například na bláto při delších deštích. Především při nocování na divoko na neznámých místech. Zajet na promáčenou louku může být poslední jízda Vašeho výletu. Pak již jen budete hledat ochotného traktoristu, který Vám obytku vytáhne zpátky na silnici. Přeci jen je obytka 3,5 t auto s náhonem na přední kola.

Jak obytňák správně řídit? Najdete v našem článku.

Jak tomu předejít? Vždy je lepší vyhledat místo na vyvýšeném místě - tam se voda nedrží a bláto nehrozí. Vždy si místo nejdříve projděte a pokud pod boty cítíte "bažinu", raději to ani nezkoušejte. Do louky, pokud je to možné, vjíždějte do kopce - když to nevyjde a dojde k prokluzu, směrem z kopce se na silnici vrátíte snadno.

Když bude opravdu zima nebo bude pršet a pršet. Jak se říká, není špatného počasí, je pouze nevhodného oblečení. Obytka uveze opravdu hodně. Vemte si náhradní páry bot, dostatek oblečení, ať Vám zima není, ať máte na výměnu, pokud neočekávaně zmoknete. Vemte si i holinky a pláštěnky. Věřte tomu, že i výlety v mlhách a snesitelných deštích mají své kouzlo - jen je potřeba být dobře vybaven.

Také můžete mizernému počasí předcházet sledováním moderních aplikací, meteoradarů apod. Mnohdy stačí se přesunout o 50-100 km a najednou je zcela jinak. A také je pravda, že rezervace na podzimní výlety nemusíte nutně dělat měsíce dopředu - nabídka je stále široká, poptávka menší - je snadnější si vybrat vhodný obytný vůz.

Čas

Ano, může Vás blokovat čas, nemáte již dostatek dovolené, potřebujete po létu prostě makat. Ale krásné zážitky můžete s rodinou v obytném voze zažít i během prodlouženého víkendu. Od čtvrtka do neděle apod. Nebo, když padne dobře svátek - září, říjen, listopad - pak stačí přidat den, dva a je z toho skoro týden.

Věřte tomu, že kvalitní práci odvedete jen, pokud také dobře relaxujete.

Nešetřete na sobě, užívejte si nyní, neodkládejte zážitky.

A můžete i vydělat

Je možné, že jste si u nás ještě nikdy obytný vůz nepůjčili. Také je možné, že jste obytným vozem ještě nikdy nejeli. A uvažujete o tomto způsobu cestování. Asi nejvíce uvažujete o cestě na dovolenou - například v létě na dva až tři týdny. Pak můžeme jednoznačně doporučit podzimní "zaškolení" v praxi.

Zvažujete-li první cestu obytkou, doporučuji náš článek, který najdete zde.

Co to přesně znamená?

Půjčíte si některý z našich obytných vozů - například na prodloužený víkend od čtvrtka do neděle. Platit budete za tyto 4 dny pouze 3 noci. Celková cena za pronájem, pojištění, přípravu vozu, zaškolení obsluhy, úklid vozu, držák na 4 kola, kempingový nábytek a bezkouřový grill včetně bukového uhlí je 9.450 Kč. Abyste si mohli tyto 4 dny užít naprosto na plno, tak Vám za nezměněnou cenu předáme vůz již v 17 hodin den předem. V klidu si ve středu dokončíte pracovní povinnosti a přijedete si pro obytný vůz. Večer si jej naložíte a hned ráno můžete vyrazit. Žádné zdržování.

Během prodlouženého víkendu prožijete mnoho skvělých chvil a otestujete si všechna zařízení, která jsou v obytném voze k dispozici - především topení, vaření, sprchování, spaní v přírodě, využití garáže a markýzy. Naučíte se správně hospodařit s elektřinou a vodou. Poznáte snadnost využití chemické toalety.

Po Vašem návratu Vám umožníme vrácení vozu den po skončení pronájmu - například v pondělí do 10 hodin. Můžete se tak v klidu vrátit v neděli navečer, bez stresu vybalit a v pondělí ještě stihnete mnoho pracovních úkolů.

Tím výhody nekončí. Protože si vše otestujete a pravděpodobně zamilujete, již nebudete váhat s plány na karavaningovou dovolenou. A například v lednu nebo v únoru si zvolíte termín letního pronájmu s nejvýhodnější cenou 5 měsíců předem - ušetříte 400 Kč za každou noc letního pronájmu.

A k tomu můžete získat 10% slevu pro věrného zákazníka. Stačí využít podzimního pronájmu, my Vám zašleme k vyplnění stručný referenční formulář, kde nám odpovíte na několik otázek "jak se jelo naší obytkou". Můžete ušetřit dalších 350 Kč za každou noc letního pronájmu.

Když to sečteme, úspora Vám na 14 denní letní dovolené zaplatí podzimní "zaškolení" v praxi. Takže jedete ZDARMA ;-)

Nyní se můžete podívat na nabídku našich vozů zde a na rezervační kalendář zde.

S dotazy pište na info@ChciObytnak.cz

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.