LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Návod na dovolenou 2020 v obytném voze

4Achensee.png

Letošní rok je opravdu jiný, cestovní ruch je skoro v troskách, přesto chce každý z nás na hezkou dovolenou, která přinese relaxaci, zážitky, dobrodružství, stmelení rodiny.

A právě obytka je skvělou možností. Pro někoho možná první pokus, pro jiného již několikáty. Ale i pro zkušenější cestovatele je letošní sezóna poněkud jiná a každý z nás si klade otázky kam, jak, kdy?

Nabízíme Vám náš pohled, který pro Vás může být návodem.

1.flexibilita dovolené s obytkou

Jedinou věc, kterou si musíte naplánovat je termín. Abyste si včas udělali rezervaci, protože se očekává vyčerpání všech volných kapacit půjčoven. Stejně ale musíte termín plánovat s ohledem na zaměstnání, školu dětí apod., není to tedy žádné omezení.

Kam pojedete a jestli cestou plán změníte, to je ta ohromná výhoda. Vyjet zcela bez plánu, to je moc divoké, je lepší si udělat rámcový plán a k tomu možná plán B. Letošní léto bude jedna jediná jistota - a to věčná nejistota. Proto bychom nedoporučovali placené rezervace v kempech x týdnů dopředu. Pak se Vám tam nebude líbit, nebo budete chtít jinam, nebo se změní cokoliv jiného. Pojměte to rozumně dobrodružně a cesta bude cílem.

2.Jak hledat nocování

Pokud cestujete s dětmi, budete hledat rozumnou míru jistoty - určitě nechcete přespávat na benzinkách, což bychom velmi nedoporučovali.

Nejdůležitější je, rozmyslet si, jaký druh nocování vlastně hledáte. Najít oficiální kemp je snadné, použijte https://www.google.cz/maps nebo https://mapy.cz/. Doporučujeme zavolat si do vybraného kempu předem a ověřit si, jestli mají volné kapacity a případně si ihned udělat rezervaci. Obzvlášt v kempech, které jsou oblíbené a neustále obsazené. Je také výhodné přijet do kempu mezi 12. a 16. hodinou, kdy návštěvníci kempů odjíždějí a uvolňují tak místa. Někdy Vás může velmi mile překvapit nečekaná značka, že je poblíž kemp, který není ani na mapách. Takové místní kempy bývají obvykle malé, klidné, romantické a za mírné ceny.

Něco mezi kempem a divokým nocováním je stellplatz - nejlépe hledat v google mapách. Někdy hledáme "stellplatz", někdy "caravanparking".

Při cestování po Československu (opravdu to tak je) můžeme doporučitě skvělý https://www.bezkempu.cz/. Vyžaduje sice vždy rezervaci, ale tu je snadné provést kdykoliv a odkudkoliv on-line. Po úhradě platební kartou máte hned jistotu, že Vámi vybrané místo v přírodě, čeká jen na Vás.

V posledních letech je velmi populární i https://park4night.com/. Jedná se o odkazy na neoficiální místa, na kterých už někdo nocoval a nebo odkazy na oficiální placená místa. Vždy ale s recenzemi karavanistů, které si vždy projděte. Ne každé takové místo Vám může vyhovovat, ale s ohledem na množství míst je to velmi užitečná databáze.

A náš poslední velmi dobře fungující tip - parkování u hradů - ideálně u těch menších. Parkoviště je obvykle v přírodě, v noci nikomu nebudete překážet, ráno si na hrad možná i zajdete. Jediné doporučení, zaparkujte tak, abyste snadno vyjeli, pokud dorazí další návštěvníci.

Pro odvážlivce je možné také využít parkoviště u hřbitovů. Ticho je zaručené.

Prosba na závěr - vždy prosím respektujte pokyny místních. Pokud Vás někdo na svém parkovišti, plácku, kraji louky apod. nechce, odjeďte. A nikdy po sobě nic na místě nezanechte, ani jediný papírek, kapesník apod. Pokud na místě tu a tam nějaký nepořádek leží, vezměte igelitku, posbírejte a někde cestou vyhoďte do odpadu. Děkujeme.

3.Jak být nezávislí

V reklamách na obytné vozy můžete vidět fotky z úžasných míst - uklidníme Vás, jde především o marketing. Na rovinu, s obytným vozem nemůžete jet tak úplně kamkoliv a zaparkovat kdekoliv. Vůz je větší, těžší, musíte respektovat soukromá práva a nařízení veřejných instituací. Tedy vyjet například na Zlaté návrší a tam si udělat parádní fotku, není dobrý nápad. Především, pokud jste začátečníci, nesnažte se strávit 2-3 týdny dovolené zcela mimo kempy a podobná zařízení.

Čeho budete mít v létě dostatek, je elektřina - náš obytný vůz je vybaven solárním panelem, v létě je slunečního svitu dosti, baterii asi vybít nedokážete.

Vždy však budete limitováni vodou. Nádrž na čerstvou i odpadní vodou má objem 100 litrů. Pokud jedete s dětmi a chcete dodržet rozumnou míru hygieny, je to tak na 2-3 dny. Pak musíte do kempu, na stellplatz, nebo alespoň nalézt servisní místo, kde se zbavíte odpadní vody (šedá voda) a natankujete vodu čerstvou.

Také WC kazeta má omezenou kapacitu - 20 litrů. Pokud má dospělá osoba vypít asi 2l tekutin denně, to samé množství +- vydá, k tomu splachování, tedy možná 3l na osobu, celá rodina to má tak na 2 dny maximálně. Výrazně můžete "životnost" prodloužit vykonáváním potřeby v přírodě, na tom není vůbec nic špatného. Jen prosíme nemočit na živé ploty místních apod. A v žádném případě na místě nezanechávat papírové nebo hůře vlhčené ubrousky. Vždy odvézt. A pokud přijde potřeba velká, je vhodné mít sebou třeba zahradní nebo vojenskou lopatku, vykopat díru, provést potřebu, zasypat i s papírem, příroda si takto se vším snadněji poradí. Nemáte-li lopatku, i vhodným klackem se dá v lese vyhrabat díra.

Berte toto prosím zcela vážně, ať jsou karavanisté vnímání jako přátelé přírody. Děkujeme.

4.Jak neumřít hlady

K nezávislosti patří i možnost uvařit si dobré jídlo. V naší obytce je k dispozici veškeré nádobí, 3 plotýnkový hořák, dostatek propanu, dřez na mytí nádobí, jar a houba na nádobí. Nejste tak odkázání pouze na restaurace, případně suché rohlíky. Kdykoliv a kdekoliv si můžete udělat dobré jídlo, které máte rádi.

Co se týká vody, osobně nemáme žádné potíže s využitím čerstvé vody z nádrže, ale i tak doporučujeme tuto vodu používat pouze pro vaření, projde varem, případné baktérie, které se v létě mohou tvořit rychleji, zahynou. Pro běžný pitný režim kupujte raději vodu balenou. Také máme dobré reference na dostupnost vody u hřbitovů, obvykle je z vodovodu a tedy pitná ;-)

5.jak si vybrat půjčovnu

V naší půjčovně nabízíme už jen jedno obytné auto - alkovnu pro až 6 osob. Půjčoven je na trhu relativní dostatek - myšleno tak, že mimo sezónu se dá auto sehnat snadno, v hlavní letní sezóně to může být na poslední chvíli problém. Když budete zvažovat naší obytku - nabízíme Vám tyto výhody:

  • Auto z roku 2018, tedy skoro nové, krásně zajeté, s perfektním servisem
  • Plně vybavené včetně automatické převodovky, nástavbové klimatizace, markýzy, držáku na kola a včetně veškerého potřebného příslušenství
  • Dálniční známky pro většinu zemí Evropy v ceně pronájmu
  • Pojištění s nízkou spoluúčastí 5%, kdyby došlo k průšvihu
  • Asistenční služby pro případ poruchy, poškození pneu apod.
  • Perfektní zaškolení při předání
  • Možnost úpravy termínu rezervace
  • U nás platíte za noc a nikoliv za den
  • Porovnejte ceny s konkurencí

10 dnů v červnu od nás - 27.500 Kč, Autopartner Liberec 10 dnů v období 13.6.-25.6. 29.900 Kč
10 dnů v červenci od nás - 32.900 Kč, Autopartner Liberec 10 dnů v období 26.6.-9.8. 39.900 Kč

11Valalta.png 6Garda.png 170-zamykatelný nosič na 4 kola včetně plachty a cedule.jpg
010-pravý bok.jpg Dolní Hedeč západ slunce.jpg LMC A694G Alkovna - bok s markýzou.png
6alpy.jpg 3lmca.jpg Tráva.jpg

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.