LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Maďarsko - cyklistika po rovinách a nejen to - s dětmi dokonalé

Ashampoo_Snap_2017.05.18_15h51m46s_012_.jpg Obytkou do Maďarska

Maďarsko nabízí mnoho výhod, které jsou někdy neprávem přehlíženy. Za prvé - je to kousek, dále nabízí teplejší a stabilnější počasí, není poněkud předražené jako Chorvatsko a především je to ideální prostředí pro rodinnou cyklistiku. Dokonce je možné i konstatovat, že umí vařit slušné pivo:-)

Kudy do Maďarska?

Nejrychlejší trasu Vám z Liberce mapy od Google nabídnou po D1 a D2. Já bych ale určitě nedoporučil. D1 je v katastrofálním stavu, buď jedete po panelech a přeci jen obytné vozy nemohou příčné nerovnosti vyhladit tak jako osobní auto.

 

Mnohem příjemnější cesta je přes Kolín, Jihlavu a Znojmo. Pokud náhodou vyrazíte až odpoledne, můžete využít perfektní aplikace na webu nebo pro mobilní zařízení - Park4Night a najít si vyzkoušené místo pro přespání.

Zastávka ve Vídni

Ráno můžete pokračovat směr Znojmo a Vídeň. Vídeň je velkoměsto, které si ale dokázalo zachovat lidskou tvář. Má velmi mnoho cyklostezek, parků, kaváren a dalších míst, které mohou stát za návštěvu. Pouze si dopředu zjistěte, kde je možné s 8m obytným vozem snadno zaparkovat. Mají mnoho garážových domů, výška 2 m je ale limitují - obytkou se nesnažte vjíždět ;-) Například pokud chcete do Prátru, tak výhodné je parkování zde. Pokud byste náhodou chtěli navštívit zámek a park Shönbrunn, tak parkování zde přijde pro obytku na 12 EUR za hodinu :-(

Balaton

Z Vídně už to je do Maďarska - k Balatonu - kousek. Můžeme doporučit městečko Kesthely - mají příjemný kemp, pravda mírně obstarožní, ale za 11 EUR mimo sezónu pohodově snesitelný. Určitě se podívejte na hlavní náměstí městečka Kesthely - moc pěkné, stojí to za to.

A kam na kole? Kolem Balatonu si můžete vybrat jestli doprava nebo doleva :-) Cyklostezka vede podél celého jezera - za den asi neobjedete. Podél cyklostezky jsou různé houpačky, průlezky, stánky, pláže, restaurace, můžete si i zazávodit s vlakem, který jede po trati podél jezera také. Stoupání prakticky nulové, pro děti naprostá paráda. Sezóna zde začíná asi v polovině května - před tímto datem můžete narazit i na uzavřené restaurace nebo kempy - vezměte si pro jistotu svačinu sebou.

Až budete mít kola a rovin dost, poblíž jezera najdete i pěkné hrady a především mnoho termálních lázní a aquaparků. Po celodenní jízde na kole je termální lázeň s teplotou minerální vody asi 38 st.C. opravdu balzám pro tělo i duši.

Budapešť

Bylo by škoda od Balatonu nezajet do Budapešti - krásné město s možností vše objet opět na kole. Zaparkovat můžete v tomto fajn kempu. Je asi 1 km od podunajské cyklostezky. Můžete využít slevové karty ACSI - 17 EUR za noc mimo hlavní sezónu - dost dobrá cena na hlavní město :-)

Pak už si jen vybrat, kde si dát dobrý guláš a nezapomeňte na zmrzlinu - Maďaři umít výbornou. A maďarštiny se nebojte - bez problémů se domluvíte anglicky.

Cesta domů

Na jeden zátah se to dá do Liberce zajet. Ale pokud jedete na pohodu a chcete se ještě někam podívat, tak doporučuji jízdu přes Bílé Karpaty - krásná krajina a možnost divokého přespání zde.

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.