LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Lyžovačka v Tatrách a polská dálnice

Co vše Vás může příjemně překvapit, když vyrazíte na lyže do Tater?

  • Cesta - vzdálenost, náklady a pohodlí
  • Skiareál - velikost, ceny, fronty, služby
  • Jazyková bariéra

Cesta na lyže.

Do Tater například z Liberce je to překvapivě blízko. A navíc máte dvě různé varianty cesty. První varianta je "česká" - většinou po běžných silnicích 1.třídy, trochu po dálnicích. Druhá varianta je "polská" - větší část po nových a velmi pohodlných dálnicích.

ČESKÁ VARIANTA

Trasu najdete na tomto odkazu. Je nejkratší - 550 km. Obytným vozem to dáte za 8-9 hodin. Je to pohodová cesta, pokud Vás nestresuje relativně silný provoz. Jedete si v klídku 80-90 - spotřebu můžete udržet i pod 11 l/100km. Cestou je nespočet možností se zastavit, odpočinout si, podívat se na něco zajímavého atd. Budete potřebovat českou a slovenskou dálniční známku - vlastně nebudete - naše obytné vozy ji mají v ceně pronájmu.

POLSKÁ VARIANTA

Trasu najdete na tomto odkazu. Je delší - 600 km. Obytným vozem ujedete za 7-8 hodin. Je to velmi svižná cesta, více než 400 km jedete po moderní dálnici. Můžete jet maximální rychlostí 120-130 - samozřejmě spotřeba půjde nahoru - 14-15 l/100 km. Cesta bude ale rychle ubíhat, je velmi bezpečná - velké plus je v Polsku v osvětlení všech dálničních křižovatek. Máme zkušenosti, že ve tři odpoledne jste ještě na černé sjezdovce v Lomnickém sedle a ten den ještě dojedete domů.

Skiareály

V Tatrách najdete dvě hlavní možnosti pro lyžování. Buď v Nízkých Tatrách velmi rozsáhlý areál na Chopoku - Jasné. Nebo ve Vysokých Tatrách tři menší areály - především zmíníme Štrbské Pleso a Tatranskou Lomnicu.

CHOPOK - JASNÁ

Veškeré info najdete zde - http://www.jasna.sk/. Areál se dělí na severní a jižní část. Od Liberce přijedete k severnímu svahu do obce Demanovská Dolina. Obytným vozem můžete zajet až k parkovišti P1 pod kabinovou lanovkou A3. Na parkovišti P1 je dle značky zákaz parkování karavanů a obytných aut. V noci asi není problém, ale ráno před osmou na Vás zaťukají a slušně Vás pošlou pryč. To ale není problém, protože hned 50 m za výjezdem z parkoviště P1 je odbočka k hotelu Ostredok a pod touto cestou je plácek na asi 6 obytných aut - takový neoficiální, bezplatný stellplatz. A z tohoto místa je krásný výhled na hory. K lanovce to máte 2 minuty.

Stellplatz Chopok

Celkem jsou v areálu 4 rychlé kabinové lanovky, skoro 10 moderních 4-6 sedaček a mnoho dalších vleků. Pro milovníky rychlé jízdy mohu doporučit parádní červené sjezdovky číslo 1, 11, 12, 31, 33 a 36. Rodiny s dětmi ocení modré sjezdovky 5 a 34. Pokud nechcete být svázáni pouze manšestrem, vyrazíte si na parádní freeridová pole. V areálu je mnoho možností občerstvení - můžeme doporučit restauraci Srdiečko na jižním svahu - například nabídka polévky, hlavního jídla a dezertu za 8 EUR :)

Pokud nesnášíte čekání ve frontách, tak zde budete nadšeni - v nejvyšší špičce jsme zažili asi 5 minut čekání (mezi 11 a 12 hodinou). Pak se lidé zase někam vytratili a byl opět klid. Viz obrázek s monitoringem čekací doby.

Opravdu žádné čekací doby - viz monitoring

Vrcholek na Chopoku - restaurace, terasa, wifi :)

Vrchol Chopok - jen se rozhodnout jestli na sever nebo na jih

Úžasné výhledy.

Dokonalé výhledy.

Zajímají Vás Vaše lyžařské výkony? Nainstalujte si aplikaci Ski Tracks.

Chcete večer někde posedět - mistr Pohlreich doporučuje například http://www.kolibajasna.sk/. Jednoznačně ale doporučuji rezervaci předem.

ŠTRBSKÉ PLESO

Informace o tomto středisku najdete zde - http://www.vt.sk/hory/lyzovacka/strbske-pleso/. Naprosto úžasné jsou horní sjezdovky 1 a 5, kam se musíte ze spodní části dostat lanovkou A. Pak už se vozíte lanovkou C a volíte mezi rovnější sjezdovkou 1 nebo hrbatější sjezdovkou 5. Za dvě, tři hodiny to odjezdíte dvacetkrát a už budete mít té lyžařské krásy plné zuby :) Buď se spustíte někam na dobrý oběd, nebo si můžete přejet do jiného vysokotatranského střediska - skipass platí po celých Vysokých Tatrách.

Dokonalé červené sjezdovky na Štrbském Plesu

Parkování v tomto středisku je trochu zmatenější. Centrální parkoviště je u stanice električky - pěšky to je k lanovkám 10-15 minut. Cestou je ještě několik menších parkovišť - pokud si přivstanete, tak možná budete mít štěstí - vypadala ale (narozdíl od centrálního) placená.

TATRANSKÁ LOMNICA

Vše o tomto středisku je zde - http://www.vt.sk/hory/lyzovacka/tatranska-lomnica/. Prvotřídním lákadlem je Lomnické Sedlo ve výšce 2190 m - doveze Vás kabinová lanovka a následně postarší dvousedačka. Na této dvousedačce bylo asi 10 minutové čekání (sobota, krásné počasí, čas 14.hodina). Černá sjezdovka za to ale stojí - jede opravdu pekelně. A pokud máte ze strmé sjezdovky respekt, můžete sjet po freeride podél této sjezdovky. Zpět do údolí se svezete po krásné červené sjezdovce.
Nad mraky.

Parkovacích ploch je v tomto středisku dostatek - i 7 m obytka se bez problémů vešla. Obsluha nám i sama nabídla, že můžeme zůstat přes noc.
My jsme ale nadivoko nezůstali - přímo v Tatranské Lomnici je velmi fajnový stellplatz - http://www.slnecnydom.sk/stellplatz-ubytovanie-vysoke-tatry/. Za 10 EUR veškerý servis a k tomu velmi příjemná restaurace.
Stellplatz Tatranská Lomnica - Slnečný dům

GOPASS

 

K čemu gopass je? Především můžete vychytat zajímavé akce na skipasy. Například v prosinci byla nabídka skipasů za poloviční cenu - 17 EUR za den - to je opravdu dobrá cena za areál o 50 km sjezdovek. Nyní si například v rámci akce Fresh Track můžete zakoupit ranní lyžování od 7:30 na prázdných a nedotčených sjezdovkách. K tomu zdarma půjčení lyží Völkl a bohatá snídaně v ceně. I běžný denní skipas bez akce Vás přijde levněji než u pokladny. A sbíráte body, které proměníte v kávu zdarma, štrůdl zdarma apod. Kartu si můžete objednat přes web za 2 EUR, přijde Vám do týdne poštou domů. Je bezkontaktní a slouží pro průchody turnikety.

SLOVENSKO

 

Co dodat na závěr? Krásné hory, slušné ceny, moderní areály, příjemní lidé, dobře nám rozumí :) Velmi slušná alternativa k alpským střediskům.

JAK SI ZAJISTIT OBYTNÉ AUTO

Zde si můžete zjistit volné termíny a ihned provést nezávaznou rezervaci. Máte-li dotazy pište nám na info@chciobytnak.cz nebo volejte 774 92 43 92.

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.