LMC alkovna 2018 pro 6 cestujících na prodej - zde veškeré info

Francie 2012

110719-dovča1 065.jpg

 

Zásadní zkušenosti z této cesty. Sledujte předpověď počasí a 10 dnů k Atlantiku a zpět je dost málo.

Typický začátek této dovolené. Hledáme v květnu obytňák na červenec. Nikde nic. Nakonec jedu z Liberce pro poslední volný kousek až do Teplic.

Cesta začíná zastávkou v TropicIsland u Berlína. Náš pocit, totální opruz. Dost drahé na bazén, kam se nesmí skákat a tobogány jsou za další příplatek. Již nikdy.

Pokračujeme směr Paříž. Přespání v kempíku u Magdeburg - fajnový. Výborný ranní zážitek - sedím si tak na WC a řeším svou potřebu. Najednou před WC buňkou kvílí brzdy a z auta vyskakuje někdo. Ten někdo za sebou stěží zavřel dveře na WC a pak už slyším něco, co jsem nikdy slyšet nechtěl :)

Další den pokračujeme v přiblížení k Paříži. Jedeme přes Belgii, neustále tankujeme, protože nádrž má asi 40l a spotřeba je kolem 15 - trochu žravá obytka to byla. Natankovat v západní Evropě ale může být oříšek. Platební karty akceptují pouze jakési místní, všude možně je zavřeno, ale vždy jsme to nějak stihli. Blížíme se ke kempu, kde chceme nocovat. Plný do posledního cm. Zadáváme do navigace jiný nebližší, navigace nás s úsměvem dovede ke hřbitovu. No také to je kemp, ale takový "na trvalo". Kašleme na kempy a zastavujeme na náměstí jakési francouzské vesničky.

Ráno opět pokračujeme a před polednem se konečně dostáváme do Paříže, kemp jsme našli a parkujeme. Ihned vyrážíme k Eiffelovce - ale je 15.7. a teprve nyní si uvědomujeme, že mají to své bastilské výročí. Fronta asi na dva dny, tak si věž prohlédneme pouze ze země.

A opět pokračujeme - směr Atlantik. Vyhýbáme se dálnicím - jsou příšerně drahé - státovky nejsou špatné - často mají 2+1 pruh - bez potíží jedeme +- 100 kmh a průměr držíme kolem 70. Odpoledne jsme u Atlantiku a opět hledáme kemp. Našli jsme, je plný a nějak již ten den zavřený. Našli jsme jiný, přímo u pobřeží, tak super. Problém je v tom, že prší a je asi 10 st. Nevadí, ráno se určitě vyčasí. A ono ne. Koukneme konečně na předpověď a příštích 7 dnů žádná změna - v červenci začal podzim :(

Na jih Francie to už nestihneme, tak chceme dětem udělat radost a jedeme do Bayern parku v Německu. A cestou se stavíme v aqua v Ulmu. Malý, ale moc fajn. Venku termály, teplota 12 st. se dá přežít. Nakonec dojíždíme do kempu u Bayern parku - blonďatý dlouhovlasý němec nás zakempoval i v 9 večer. Je příjemný večer, těšíme se na atrakce. O půlnoci zalezeme do obytky a spustí se déšť. A déšť pokračuje i ráno a nehodlá skončit. Kašleme na plány, náhradní plány a jiné improvizace - jedeme domů ;-)

Z našeho pohledu to byla docela drahá a nepovedená dovolená.

Děti dodnes vzpomínají na tuto super jízdu :) Bylo jim tehdy 11,8 a 7 let.

 

Na co cestovatelé často zapomínají?

Mozky máme plné informací, ač neradi, často na něco zapomínáme. Pošleme Vám vyladěný check-list podle kterého si sbalíte raz dva a na nic nezapomenete.

Vloni jsem byl s 3 vnučkami na lodi na Slapech, letos chtěli zkusit obytku. Vybrali jsme ChciObytnak, protože nám přišel nejlepší a nejkomfortnější - nakonec to bylo ještě lepší - potěšili nás maličkosti jako koření, sušák na prádlo, sprcháč a další. Pouze jsme nenašli cedník na špagety ;-) Určitě můžeme doporučit.

JK, Mnichovo Hradiště

Již jsme zažili jednu báječnou dovolenou v obytce a chtěli jsme si to zopakovat. U ChciObytnak.cz nás oslovila poloha a cena. Byli jsme nadšeni z automatické převodovky, naše očekávání předčila i nástavbová klima, solár, trezor a opravdu velké zadní lůžko. Uvítali bychom kotvící popruhy na markýzu (pozn.ChciObytnak - už vybíráme ty nejlepší)

Dlabajovi, Mikulčice

Zlákala nás výhoda obytných vozů - že odpadá nutnost podrobně plánovat a nutnost plán dodržovat :-) prostě můžete přespat kdekoliv a kdykoliv, zdržet se kde se vám líbí a nebo zase odjet dřív, když chcete.
Půjčovnu ChciObytnak známe i z jiné jejich činnosti a můžeme potvrdit skvělé zkušenosti.
V minulosti jsme již s obytkami jeli, tato byla perfektně vybavená i pro zimní provoz. Výborný byl automat.

Petr Kosek, Liberec www.nalehko.com

Toužili jsme po nezávislém cestování na velké vzdálenosti při zachování maximálního komfortu celé rodiny. A také rád řídím :-) ChciObytnak jsem si vybral z důvodu poměru ceny a kvality, líbilo se mi provedení vozu a jeho mládí. Potěšila mě kvalita zaškolení a perfektní čistota předaného vozu. Vyhovovala mi i automatická převodovka. Určitě mohu doporučit ;-)

Josef Krulich, Děčín

Chtěli jsme splnit sen našich dětí. Cestovat obytňáčkem. Spát nadivoko. Byli jsme velmi překvapeni, jak perfektně může být takový auťák vybaven - prostě tam bylo všechno. I prostoru pro naši 4 členou rodinu bylo víc než dost. Trochu jsme se báli, jak to uřídíme a přitom to nakonec byla hračka.

Marek Svačinka jednatel Gerotop s.r.o.

Zajímá mě o karavaningu

Co nás přivedlo k obytce? Touha po dobrodružnější formě cestování s dětmi a pocitu volnosti.
Co nás potěšilo? Těšilo nás vlastně vše. Výbava a i komfort při cestování byl parádní.

Petr Gänsel, Chrastava

Chci získávat akční nabídky půjčovny obytňáků.

Za určitých podmínek může být nabídka na půjčení cenově zvýhodněná. Chcete být mezi prvními, kdo to bude vědět?

Chtěli jsme zkusit cestování bez omezení ubytováním. ChciObytnak.cz jsme si vybrali pro jejich blízkost, půjčují nové vozy a mají zajímavé ceny při včasném objednání. Potěšila nás i možnost zobrazení obsazeností vozů až na rok dopředu. Byli jsme nadšeni výborným stavem vozu a přístupem majitelů.

Josef Havel, Ústí nad Labem

Toužili jsme po nezávislosti na cestě a možnosti procestovat během dovolené více míst. Byla to naše první zkušenost a proto jsme ocenili profesionální přístup. I cena byla zajímavá s ohledem na výbavu a prostornost vozu, kde se opravdu myslí na vše.

R.Č., Růžová

Chtěli jsme vyzkoušet kempování v kombinaci s komfortem. Na ChciObytnak jsme měli dobré reference a nabídli nové a velké auto. Překvapil nás full service včetně ručníků, čaje, koření atd. Prostě hotel na kolech:-) Osobně bych raději auto s manuálem, ale jinak byl polointegrál dokonalý.

Daniel Galandr, Liberec

Elektrokolo, karavaning a předsudky.

Mnoho lidí si myslí, že elektrokola jsou pouze pro důchodce nebo invalidy. Že to je trochu ostuda pomáhat si elektřinou. NENÍ TOMU TAK :-) Bezva užitek přináší elektrokolo párům, kde jeden z páru není takový vytrvalec a vrchař. Typická situace, kdy muž je pomalou jízdou znuděn a žena tou samou jízdou únavou již skoro nevidí, vůbec nemusí nastat.